FOTO-MIGAWKA

Kto jest online ?

Nowe Władze Ruchu

Po raz pierwszy w historii 54 -letniego ruchu, skupiającego pracowników poczty i telekomunikacji z 12 państw europejskich – przewodniczącym został Marian Fabian z Polski.
Wybory odbyły się podczas X Kongresu Eurojumelages, który miał miejsce w dniach 17–20.10.2013 w Madrycie.

Zwycięstwo naszego przedstawiciela to wielki sukces Polskiej Federacji Eurojumelages TP i dowód uznania dla dokonań i znaczącej roli jaką Federacja odgrywa w ruchu Eurojumelages.


EUROJUMELAGES POLSKA !

Jesteśmy członkiem międzynarodowego stowarzyszenia EUROJUMELAGES skupiającego pracowników poczty i telekomunikacji z 12 państw europejskich.  W Polsce istnieją dwie federacje:

 

FEDERACJA EUROJUMELAGES TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ FEDERACJA EUROJUMELAGES  PRACOWNIKÓW  POCZTY POLSKIEJ S.A
      

Rys historyczny

W roku 1959 kiedy z inicjatywy Francuza Alexandra Chappé i Niemca Hansa Winkel powstaje międzynarodowa organizacja pracowników poczty i telekomunikacji i ich rodzin o nazwie JUMELAGES (od francuskiego słowa „ jumeau-bliźniak; oznaczającą bliżniaczą współpracę). Na Kongresie Europejskim w Dublinie w roku 2004 przyjęto nową nazwę “EUROJUMELAGES”.

Polska pierwszy raz pojawia się w szeregach Jumelages w 1991 roku kiedy to w lutym powstaje sekcja w Gorzowie Wlkp. i w lipcu sekcja w Kielcach. Obie sekcje wkrótce nawiązują współpracę, Gorzów Wlkp. z sekcją z Dijon ( Francja ) oraz Kielce z Asocjacją z Lyon ( Francja ).

W 1995 roku, na IV kongresie JUMEX”95 w Menton we Francji Polska – posiadająca dwie Federacje: Telekomunikacji i Poczty zostaje przyjęta w poczet państw członkowskich Międzynarodowej Unii Jumelages.

Dzisiaj Eurojumelages skupia członków z 12 państw europejskich: Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski, Irlandii, Hiszpanii, Rumunii, Portugalii, Danii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. Członkowie w ramach współpracujących sekcji mają możliwości wymiany kulturowej i krajoznawczej a ponadto każdego roku mogą uczestniczyć w kursach językowych, zajęciach kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych razem z innymi członkami Eurojumelages.

Design by Yagendoo.com Template by simsalaring.eu
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
Przystosowanie dla eurojumelages.pl Grzegorz Nowakowski
Strona zoptymalizowana dla przeglądarek IE8, Google Chrome 8, Firefox 3, Opera.