Powstanie Federacji Pracowników Telekomunikacji Polskiej

Po podziale firmy PPTiT na TP SA i Pocztę Polską, polski ruch Jumelages rozpoczął nowy etap w nowych strukturach organizacyjnych.

W dniu 24 sierpnia 1995r. na posiedzeniu założycielskim podjęta została uchwała o utworzeniu Polskiej Federacji Jumelages Telekomunikacji Polskiej SA.

20 sierpnia 1996r. w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Polskiej Federacji Jumelages TP SA. Na pierwszym Walnym Zgromadzeniu wybrano Zarząd Stowarzyszenia - pierwszą przewodniczącą federacji została Teresa Gumienna.

Po Kongresie w Dublinie w 2004r. zmieniono słowo Jumelages na Eurojumelages - obecnie nazywamy się: Polska Federacja Eurojumelages Pracowników Telekomunikacji Polskiej.


 

Nasza działalność

Podstawowym założeniem ruchu było rozwijanie współpracy i przyjaźni między pracownikami poczty i telekomunikacji w dziedzinie życia rodzinnego i wymiany doświadczeń zawodowych. W praktycznym działaniu cel ten osiągany jest poprzez:

- wymianę turystyczną członków sekcji z różnych krajów na bazie podpisanych umów o wzajemnej współpracy,

- organizację kursów językowych przez poszczególne państwa dla wszystkich chętnych członków Eurojumelages,

- międzynarodowe imprezy sportowe i turystyczne,

- wakacyjną wymianę młodzieży - staże i praktyki studenckie, międzynarodowe spotkania młodych,

- w zamierzeniach są również kolonie dla dzieci i młodzieży.

Polska Federacja Eurojumelages Pracowników TP SA składa się obecnie z 8-u sekcji terenowych: Bielsko-Biała, Gorzów Wlkp., Kielce, Koszalin, Lublin, Poznań, Kraków i Warszawa.

Każda sekcja współpracuje przynajmniej z jedną zaprzyjaźnioną sekcją zagraniczną, czego efektem są wspólne wyjazdy, połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem kultury innych narodów. Niepowtarzalny klimat tych spotkań i nawiązywane przy tej okazji przyjażnie są bezcenną wartością ruchu Eurojumelages.

Design by Yagendoo.com Template by simsalaring.eu
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
Przystosowanie dla eurojumelages.pl Grzegorz Nowakowski
Strona zoptymalizowana dla przeglądarek IE8, Google Chrome 8, Firefox 3, Opera.